مراحل ارتودنسی دندان

>>> تاریخ انشتار پست :1400/5/12

در این مقاله قصد داریم به تمام مراحل ارتودنسی بپردازیم و به شما بگوییم که قبل ، حین و بعد از این درمان چه چیزی در انتظار شما است. مقاله پیش روی در واقع ۰ تا ۱۰۰ ارتودنسی دندان است.

چگونه خود را برای درمان ارتودنسی آماده کنیم؟

با مرور کردن چند نکته زیر میتوانید خود را بهتر برای این درمان و سفری هیجان انگیز برای صاف کردن دندانهایتان آماده کنید.

·        تحقیق و پرس و جو کنید

·        به فراز و نشیب های پروسه فکر کنید (معایب و مزایا)

·        سبک ارتودنسی خود را انتخاب کنید

·        از لحاظ روحی و روانی خود را برای ناراحتی های جزئی ارتودنسی آماده کنید

·        به فکر تهیه غذاهای مخصوص درمان ارتودنسی باشید

·        قبل از ارتودنسی دلی از عزا در بیاورید

مراحل ارتودنسی (ثابت)

مرحله به مرحله پروسه درمان ارتودنسی دندان به شکل زیر است:

1.     ابتدا متخصص ارتودنسی یک جمع کننده گونه را در دهان شما قرار می دهد. این وسیله باعث می شود لپ ها از داخل از دندان خارج شده و فضا برای کار ارتودنتیست مهیا شود. متخصص زمانی میتواند کار خود را به درستی انجام دهد که هم دید و هم فضای کاری داشته باشد. بدون این وسیله انجام درمان میسر نمیشود.

2.     سپس متخصص دندان های شما را صیقل می دهد تا براکت ها بهتر به دندان شما بچسبند. بعد از این مرحله دندان ها را کاملا خشک میکنند تا اماده اتصال براکت ها شوند.

3.     در مرحله بعدی متخصص یک ماده تقریبا نرم کننده مخصوص را به مدت تنها ۳۰ ثانیه روی دندان های شما قرار میدهد و بعد از این، چند ثانیه آن را برداشته و دندان ها را تمیز میکنند. اینکار باعث میشوند که براکت ها بهتر به دندان های شما بچسپند. سپس یک چسپ مخصوص اولیه را به دندان های شما میچسپاند.

4.     مرحله بعدی شامل قرار دادن سیمان در پشت براکت ها و سپس قرار دادن آن بر روی دندان های شما است. پس از متصل شدن براکت ها، سیمان اضافی را برداشته و سپس سیمان براکت ها را با کمک تجهیزات مخصوصی سفت و سخت میکنند.

5.     در مرحله آخر نیز کنار زننده گونه ها یا چیک رترکتور برداشته میشود.

این مراحل ارتودنسی ثابت بود اما اگر از این مراحل خوشمان نیامد چه؟

همانطور که گفته شد این مراحل ارتودنسی ثابت بود اما برخی افراد دوست ندارند از این دستگاه ها استفاده کنند و اصلا دوست ندارند چنین مراحلی را شاهد باشند. این افراد باید از ارتودنسی نامرئی و شفافی شبیه اینویزیلاین ها استفاده کنند که مراحل بسیار جالب و متفاوت تری دارند.

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :