5 مورد از مزایای بریج دندان

>>> تاریخ انشتار پست :1401/1/10

ادامه مقاله را بخوانید تا با 5 تا از فواید و مزایای بریج دندان آشنا شوید.

1.     لبخند شما را ترمیم کرده و به افزایش سلامتی دهان و دهان کمک میکند

از این پل ها معمولا برای پر کردن جای خالی دندان های جلو استفاده میشوند. کسانی که سال ها است یک یا چند دندان جلویی خود را از دست داده اند خوب میدانند که اگر این دندان ها افتاده باشند زیبایی لبخند به شدت کاهش میابد و اعتماد به نفس را نیز میکاهد. خوشبختانه با کمک مزایای بریج دندان قادر خواهید بود که دوباره مثل سابق زیبایی لبخندتان را بازیابید.

2.     به شما کمک میکند همچنان غذاهای مورد علاقه خودتان را بخورید

پل دندانپزشکی جایگزین بسیار خوبی برای دندان است که به شما امکان می دهد مصرف غذاهای مورد علاقه خود را ادامه دهید. بعد از نصب پل، شما قادر خواهید بود از مزایای بریج دندان نهایت استفاده را برده و بدون درد یا تجربه ناخوشایندی همچنان خوراکی های مورد علاقه خودتان را بخورید.

3.     به بهبود گفتار یا وضوح صحبت کردن شما کمک میکند

از بزرگترین فواید پل دندانی کمک به بهبود گفتار و وضوح تلکم است. کسانی که دندان های جلویی خود را از دست داده اند معمولا نمیتوانند با وضوح صحبت کنند و در بیان برخی حروف یا کلمات دچار مشکل هستند. چرا؟ زیرا دندان ها نقش مهمی درایجاد کلمات و ادای آن ها دارند. اگر دندان نباشد قطعا گفتار تحت تاثیر قرار میگیرد. بنابراین اگر دندان جلوی خود را از دست داده اید و در صحبت کردن مشکل دارید بهبود گفتار را یکی از مزایای بریج دندان بدانید.

4.     به حفظ سلامتی بافت استخوانی فک کمک میکند.

تصور اغلب افراد این است که این استخوان فک است که دندان ها را سالم نگاه میدارد. اما این یک رابطه دو طرفه است. یعنی به همان میزان که فک برای دندان ضروری است وجود ریشه دندان هم برای استخوان فک ضروری است. بافت استخوانی فک برای سالم ماندن، به ریشه دندان نیاز دارد.

بعد از کشیده شدن دندان بافت استخوانی فک کم کم دچار پراکندگی شده و سست میشود. (به دلیل حرکت سایر دندان ها). اما یکی از مزایای بریج دندان جلوگیری از این حرکت و حفظ سلامتی دندان ها است. کسانی که دندان های کجی دارند و دندان خود را نیز از دست داده اند میتوانند با ترکیب ارتودنسی و بریج به لبخندی زیبا دست پیدا کنند.

5.     هزینه های شما را کاهش میدهد

در مقایسه با سایر روش های کاشت دندان مثل ایمپلنت، بریج دندان یک مزیت مثبت دیگر دارد و آن هزینه پایینش است. هزینه بریج معمولا کم است و نه تنها جایگزین خوبی است بلکه شما را از پرداخت هزینه های دیگری مثل ارتودنسی دندان (به خاطر کج بودن دندان ها)، بیماری لثه و پوسیدگی دندان (به خاطر تشکیل پلاک در محل دندان از دست رفته) و …. باز میدارد.

اطلاعات بیشتر در www.zhaleimplant.ir