آزمایش های قبل از جراحی لاغری

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/29

قبل از اقدام به هر نوع عمل جراحی لاغری، انجام آزمایش های قبل از عمل لاغری بسیار مهم است تا مطمئن شوید که شرایط بدنی شما برای جراحی مناسب باشد. همچنین با انجام این آزمایش ها می توان تا حدود زیادی خطرات ناشی از عمل و عوارض بعد از عمل را پیش بینی نمود و از بروز آنها جلوگیری کرد. ما در این مقاله به شرح مختصری از این آزمایش ها می پردازیم.

دلیل انجام آزمایش های قبل از عمل لاغری چیست؟

انجام آزمایش های پیش از عمل لاغری بسیار مهم است. این آزمایش ها به پزشک و تیم پزشکی کمک می ‌کنند تا وضعیت سلامت شما را به دقت ارزیابی کنند و تصمیمات مناسبی را در مورد انجام یا عدم انجام عمل جراحی بگیرند. اگر این آزمایش ها به درستی توسط تیم پزشکی تایید نشوند می توانند عواقب جبران ناپذیری را رقم بزنند.

چرا آزمایش های قبل از عمل لاغری بسیار مهم هستند؟

آزمایش ها به طور کلی می توانند بهترین تشخیص را برای درمان لاغری شما از آغاز تصمیم شما تا بعد از انجام آن برای شما به وجود بیاورند.

در زیر به بعضی از دلایل اهمیت این آزمایش ها اشاره کرده ایم:

·        ارزیابی وضعیت سلامت عمومی

·        بررسی میزان خطر برای عمل

·        پیشگیری از عوارض جانبی

·        تنظیم برنامه مراقبت بعد از عمل

ارزیابی وضعیت سلامت عمومی

اینکار قبل از عمل لاغری یکی از قسمت های بسیار مهم از فرآیند آماده‌ سازی برای عمل جراحی است. این ارزیابی به منظور اطمینان از سلامت کلی شما، تعیین میزان آمادگی بدنی برای جراحی، و کاهش هر گونه خطرات یا عوارض احتمالی ممکن، قبل از عمل، انجام می‌ گیرد.

بررسی میزان خطر برای عمل

بررسی میزان خطر برای عمل لاغری بسیار مهم است و اهمیت آن از جنبه‌ های مختلف قابل توجه است.

پیشگیری از عوارض جانبی

پیشگیری از عوارض جانبی عمل لاغری یکی از مهمترین هدف های پزشکان و تیم پزشکی برای استفاده از آزمایش های پیش از عمل لاغری  است. با انجام درست آزمایشات و مطالعه آنها این اقدامات قبل، در طول، و پس از عمل جراحی صورت می ‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که شما بهترین مراقبت را دریافت می ‌کنید و از ایجاد هر گونه عارضه‌ ای که ممکن است پیش بیاید جلوگیری شود.

تنظیم برنامه مراقبت بعد از عمل

تنظیم برنامه مراقبت بعد از عمل لاغری یکی از مهمترین مراحل در فرآیند بهبود پس از عمل جراحی می باشد. این برنامه به شما کمک می‌کند تا بهبودی سریع ‌تر و بدون مشکلات احتمالی را تجربه کنید.

منبع: bariatricsurgery.ir

چه زمانی باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/21

اغلب افراد تنها زمانی به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کنند که  دندان درد داشته باشند و یا اینکه درد خاصی در بخشی از دهان تجربه می کنند که از عهده التیام آن برنمی آیند. اما آیا واقعا این تنها زمانی است که ما باید به یک دندانپزشک مراجعه کنیم؟ آیا به جز درد دندان، موقعیت های دیگری وجود دارند که به خاطر آن ها به یک کلینیک دندانپزشکی خوب برویم؟

 قبل، حین و بعد از بارداری

به دلیل حساسیت بالای دوران حاملگی و تغییرات هورمونی گسترده، نیاز است علاوه بر مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان، مادران باردار حتما به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند. زیرا تغییرات ایجاد شده در بدن مادر باردار می تواند شامل دهان و دندان نیز شود.

خانم هایی که قصد بارداری دارند باید پیش از اقدام به حاملگی حتما به یک کلینیک که خدمات دندانپزشکی بارداری ارائه می دهد مراجعه کنند تا تحت معاینه قرار بگیرند. همچنین در طول بارداری و بعد از آن نیز بهتر است چنین مراجعاتی در نظر گرفته شود

دندان درد مزمن

اولین علامت اینکه نشان می دهد دندان شما نیازمند مداخله فوری دندانپزشکی است درد دندان است. دندان دردی که به این راحتی ها  از بین نمی رود نشانه این است که قطعاً اتفاق بدی در دهان و دندان شما رخ داده است. از آنجا که علل احتمالی زیادی برای توجیه درد دندان وجود دارد، مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی در اسرع وقت بسیار مهم است.

خونریزی مداوم از لثه 

اگر لثه ها هر بار که فرد دندان های خود را مسواک می زند یا نخ دندان می کشد، خونریزی کند، نشانه بیماری لثه یا بیماری پریودنتال است

لق شدن دندان یا احتمال افتادن آن

اگر یکی از دندان های دائمی شما بسیار شل است یا کسی به طور تصادفی در طی یک فعالیت، باعث شده دندان شما شل شده و بی افتد، حتما باید همان لحظه به متخصص مراجعه کنید. عدم مراجعه به دندانپزشک ممکن است هزینه زیادی روی دست شما بگذارد. زیرا برای پر کردن جای خالی آن به روش های جایگزینی مانند ایمپلنت دندان، بریج و پروتز دندان نیاز پیدا خواهید کرد. قیمت این روش ها و مخصوصا قیمت ایمپلنت دندان نسبتا زیاد است.

شل شدن یا افتادن پرکردگی یا روکش دندان

پر کردگی دندان و روکش دندان، بافت دندان ها را از عفونت و سایر موارد دیگر محافظت می کند. در صورت شل یا افتادن این موارد، برای ترمیم و تعمیر مجدد حتما باید به متخصص یا دندانپزشک مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر در مجله آنلاین ژاله ایمپلنت

شرایط کاشت ایمپلنت فوری چیست؟

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/19

بیشتر اوقات زمانی که صحبت از ایمپلنت فوری می کنیم منظورمان همین کاشت و بارگزاری فوری است. یعنی شما به مطب متخصص ایمپلنت خود مراجعه می کنید در حالی که هنوز دندان خود را نکشیده اید.

متخصص به طور کامل شما را ارزایابی می کند و اگر کاندید خوبی برای کاشت ایمپلنت فوری باشید، ایشان دندان شما را کشیده و خارج می کند. و بلافاصله پایه یا فیکسچر ایمپلنت را در جای خالی دندان کشیده شده قرار می دهد.

بعد از قرار گرفتن پایه ایمپلنت اگر وضعیت لثه، استخوان و ایمپلنت شما مناسب باشد به طوری که فشار روکش دندان را تحمل کند، با کمک دستگاه های خاصی روکش موقت یا دائمی بر روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت.

همه این پروسه در 1 جلسه انجام می شود و شما بدون داشتن جای خالی دندان با یک جایگزین عالی به خانه می روید. این یک مدل کاشت، اصطلاحا ایمپلنت فوری یا 1 روزه است. در این حالت هم کاشت و هم نصب و بارگذاری روکش فوری است.

بارگذاری تاخیری

در بخش قبل گفتیم اگر وضعیت لثه و استخوان شما اجازه سوار شدن روکش  دندان را بدهد، متخصص برایتان روکش موقت یا دائمی می گذارد. اما اگر چنین نباشد، شما باید چند روز تا 1 هفته صبر کنید و بعد از بهبودی نسبی لثه و استخوانتان برای نصب روکش مجددا مراجعه کنید.

اینجا هم ما در اصل ایمپلنت فوری انجام داده ایم ولی بارگزاری یا نصب روکش با تاخیر روبرو شده. چرا می گوییم ایمپلنت هنوز از نوع فوریی است؟ زیرا در حالت عادی اگر بخواهیم صاحب ایمپلنت شویم میبایست دست کم 2 تا 5 ماه صبر کنیم. اما در بارگزاری تاخیری شما نهایتا 1 هفته صبر می کنید.

شرایط کاشت ایمپلنت فوری چیست؟

هرکسی قادر به انجام عمل جراحی کاشت ایمپلنت به صورت 1 روزه یا فوری نیست. برای داشتن چنین تجربه ای افراد باید شرایط زیر را داشته باشد:

·        داشتن سلامت عمومی بالا

·        غیرسیگاری بودن یا ترک سیگار برای مدتی قبل از عمل

·        نداشتن بیماری لثه

·        عدم ضعف بهداشت دهان و دندان

·        نداشتن بیماری خودایمنی

·        نداشتن بیماری مزمن

·        عادت نداشتن به دندان قروچه یا به هم سابیدن دندان ها (مخصوصا از نوع شبانه)

·        همچنین استخوان فک باید ضخامت و تراکم کافی داشته باشد تا واجد شرایط انجام این عمل شد.

هزینه ایمپلنت فوری چقدر است؟

بسته به اینکه شما چه نوع برندی برای کاشت در نظر دارید و نزد چه دندانپزشکی می‌روید هزینه کاشت ایمپلنت متفاوت خواهد بود. شما می توانید برای اطلاع از تعرفه و هزینه ایمپلنت دندان روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر در مجله آنلاین ژاله ایمپلنت

تغدیه بعد از ایمپلنت دندان چگونه است؟

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/18

مهم است که پس از جراحی ایمپلنت دندان به رژیم غذایی نرم پایبند باشید، زیرا دندان ها، لثه و استخوان فک در این دوران فوق العاده ظریف هستند. بهتر است حتما پس از عمل پایبند یک رژیم غذایی اصولی باشید تا بتوانید ضمن کمک به بهبودی سریع، درصد موفقیت کاشت ایمپلنت را بالا ببرید. در این مقاله بایدها و نبایدهایی در خصوص تغذیه بعد از ایمپلنت دندان مطرح شده که می تواند برای بیماران پس از کاشت ایمپلنت حیاتی باشد.

اگر قبل از ایمپلنت پیوند استخوان انجام داده اید حتما مراقبت های بعد از پیوند استخوان را نیز در نظر بگیرید.

بلافاصله پس از جراحی چه بخوریم و چه نخوریم؟

بلافاصله پس از جراحی، شما نمی توانید چیزی بخورید، زیرا دهان شما احتمالاً با گاز استریل و پانسمان پر می شود تا خونریزی ناشی از برش ها را متوقف کند. مهم است که گاز تا زمانی که پزشک شما توصیه کرده است داخل دهان شما باشد زیرا این امر برای بهبودی بعد از عمل لازم است.

پس از دریافت چراغ سبز برای برداشتن گاز، می توانید کم کم شروع به اضافه کردن غذاهای آبکی و نرم کنید. مراقبت از دهان و خوردن یک رژیم غذایی خنک و مبتنی بر مایعات در 24 تا 48 ساعت اول پس از جراحی برای بهبودی مطلوب بسیار مهم است.

در اینجا غذاهایی که پزشکان و دندانپزشکان توصیه می کنند بلافاصله پس از جراحی ایمپلنت دندان مصرف کنید آورده شده است:

·        اسموتی ها

·        شیک های پروتئینی

·        سیب کاملا رنده شده

·        آب میوه های تازه

·        سوپ های خنک و نرم

·        آبگوشت ولرم

·        نوشیدنی های جایگزین غذا

·        بستنی

بعد از جراحی ایمپلنت دندان از چه غذاهایی باید اجتناب کرد؟

به همان اندازه که متخصصان توصیه می کنند در رژیم غذایی یا تغذیه بعد از ایمپلنت دندان چه چیزهایی بخوریم، آن ها نگران این نیز هستند که بیماران مبادا غذاهای نامناسب بخورند و موفقیت ایمپلنت را با چالش روبرو کنند.  متخصصان ایمپلنت معمولا توصیه می کنند بیماران پس از جراحی کاشت ایمپلنت از مصرف این موارد خودداری کنند:

·        غذاهای سفت مانند استیک نپخته یا بسیار پخته، سبزیجات خام و سیب خام.

·        خوراکی های ترد مانند گرانولا، ذرت بو داده، چوب شور، چیپس یا پوسته تاکو.

·        خوراکی های چسبنده، مانند تافی، آب نبات های صمغی، کارامل، یا میان وعده های میوه خشک.

·        غذاهای بسیار تند، مانند فلفل چیلی، سس تند، و سالسا تند.

·        مواد بسیار اسیدی مانند مرکبات، سرکه و گوجه فرنگی.

·        غذاهایی با تکه های کوچک و شل مانند میوه های دانه دار، سبزیجات و نان.

·        نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه، غذاهای ناسالم و شیرینی ها.

·        غذاها و نوشیدنی های بسیار گرم یا بسیار سرد.

منبع: مجله آنلاین ژاله ایمپلنت

هزینه کشیدن دندان چقدر است؟

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/13

کشیدن دندان عملی است برای خارج کردن دندان از جایگاه خود که بنابر دلایل مختلف مجبور به انجام آن خواهیم بود. در آوردن دندان آخرین روش درمانی است که دندانپزشک برای بیمار تجویز می‌کند و تا زمانی‌که احتمال نجات و ترمیم دندان باشد به سراغ خارج کردن آن از دهان نمی‌رود چون نگه داشتن دندان در اولویت قرار دارد. در این مقاله ضمن آشنایی کلی با فرآیند کشیدن دندان با قیمت و هزینه کشیدن دندان نیز آشنا خواهید شد.

چه کسانی نیاز کشیدن دندان دارند؟

·        کسانی که دارای پوسیدگی دندان هستند و دندان بر اثر پوسیدگی به شدت آسیب دیده باشد و قابل درمان نباشد.

·        افرادی که تحت شیمی درمانی هستند و این درمان باعث ایجاد عفونت در دندان شود در آوردن آن دندان ضروری است.

·        کسانی که دارای دندان نهفته و نیم‌نهفته هستند باعث ایجاد مشکلات دندانی می‌شوند.

·        کسانی که ریشه دندان‌شان دچار عفونت شده باشد و قابل درمان نباشد.

·        فردی که بخاطر بیماری لثه دندانش لق شده باشد.

·        بعضی افراد برای شروع درمان ارتودنسی نیاز به درآوردن دندان  اضافی دارند.

 عوامل موثر در هزینه کشیدن دندان؟

 قیمت خارج کردن دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما مهمترین عوامل به طور دقیق چه مواردی هستند؟ در ادامه این موارد و دلایل آن ها به طور دقیق تر و مفصل تر توضیح داده می شود.

نوع درمان مورد نیاز و پیچیدگی آن

اولین و مهم ترین عامل موثر بر هزینه های درمان، نوع درمان مورد نیاز است. اگر نیاز است یکی از دندان ها را بکشید، متناسب با وضعیت و جایگاه قرار گیری آن  در دهان، ممکن است هزینه کشیدن آن نسبت به دندان دیگر متفاوت باشد

پوشش بیمه دندانپزشکی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که می‌تواند هزینه های درمان را تا حد زیادی کاهش دهد، بیمه تحت پوشش است. به عبارت دیگر اینکه بیمه شما چه موارد درمانی را پوشش می دهد، در هزینه های درمان شما تاثیر زیادی دارد.

 تجربه، مهارت و تخصص دندانپزشک

مورد دیگری که در هزینه های درمان تاثیرگذار است، تبحر و میزان مهارت دندانپزشک است. اگر دندانپزشک شما به علم روز دندانپزشکی مسلط باشد و جدیدترین تکنیک های درمانی را بداند و در آن زمینه مهارت کافی را کسب کرده باشد، منطقی است که هزینه بیشتری برای درمان یا کشیدن دندان دریافت کند.

منبع: www.zhaleimplant.ir

علت دندان درد و روش های درمانی

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/11

اگر شما هم حتی یکبار در طول عمرتان دندان درد را تجربه کرده اید، قطعا می دانید که این درد چقدر آزار دهنده و دشوار است. اما در هنگام درد دندان چه باید کرد؟ روش های درمان دندان درد چیست؟

علت دندان درد چیست؟

از جمله دلایل دندان درد عبارتند از:

·        التهاب مغز دندان

·        پوسیدگی دندان

·        دندان قروچه

·        فرسودگی مینای دندان

·        التهاب لثه

·        نهفتگی دندان عقل

·        فشار سینوس ها

·        حساسیت دندان

·        برخی درمان های دندانپزشکی

برای تسکین درد دندان عقل چه کنیم؟

درد دندان عقل دلایل بسیار زیادی دارد، برای مثال ممکن است دندان عقل کج رشد کرده باشد که این امر باعث می شود دندان عقل به درستی داخل فک جای نگیرد و باعث ایجاد عفونت در دندان و در نهایت درد دندان عقل شود.

درد دندان عقل امکان دارد به صورت ناگهانی یا تدریجی باشد. رویش دندان عقل مشکلات دیگری نیز مانند نبود فضای کافی در فک، نامنظمی و فشردگی دندان ها، عفونت لثه و آسیب به ریشه دندان ها و …. را نیز به دنبال دارد. در واقع بهترین راه حل برای جلوگیری از درد دندان عقل؛ مراجعه به دندانپزشک و  کشیدن دندان عقل در سنین پایین است.

البته برای تسکین درد دندان عقل برخی روش های گفته شده مانند استفاده از کمپرس یخ، قرقره آب نمک، استفاده از مسکن ها و … نیز می توانند موثر باشند.

درمان های پزشکی

در واقع موثرترین راه برای درمان دندان درد؛ مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی یا مطب دکتر دندانپزشک است.

دندانپزشک پس از معاینه و گرفتن تصاویر از دندان شما علت دندان درد را تشخیص داده و متناسب با آن بهترین روش درمان درد دندان را انتخاب می کند. که از جمله روش های دندانپزشکی برای درمان دندان درد عبارتند از:

پر کردن دندان

در صورتی که علت درد؛ پوسیدگی دندان باشد. دکتر دندانپزشک به نسبت شدت پوسیدگی؛ برداشتن پوسیدگی و پر کردن دندان با موادی مثل کامپوزیت و آمالگام را انتخاب می کند.

عصب کشی دندان

اصولا عصب کشی بهترین روش درمان دندان درد در صورت ایجاد آسیب دیدگی یا عفونت دندان است.

نکتهدر صورتی که عصب کشی دندان و پر کردن دندان برای تسکین درد دندان موثر نباشند ممکن است دندانپزشک روش هایی نظیر؛ وارنیش فلوراید موضعی، آنتی بیوتیک درمانی و یا کشیدن دندان (در صورت درد شدید) انتخاب کند.

منبع: مجله آنلاین ژاله ایمپلنت

چطور بعد از بارداری وزنم را کم کنم؟

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/10

بدن شما پس از زایمان برای بهبود به زمان نیاز دارد. به خاطر همین دکترتان بلافاصله پس از زایمان به شما پیشنهاد نمی کند که رژیم لاغری بگیرید.

همیشه بعد از بچه دار شدن معقول ترین راه این است که غذاهای سالم بخورید و این قانون هیچ وقت تغییر نمی کند. به جای رژیم شما می توانید در هفته های اولیه ی پس از زایمان، ورزش ملایم را شروع کنید.

چطور وزن خود را کاهش دهم بدون اینکه آسیبی به خودم و فرزندم وارد شود؟

مواد غذایی سالم مصرف کنید و آب کافی در طول روز بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند.

این عادت ها انرژی لازم برای بچه داری را به شما می دهد و علاوه بر این کمک می کند که با یک سرعت ثابت وزن کم کنید:

·        وعده صبحانه را فراموش نکنید و حتما برای آن وقت بگذارید

·        حداقل ۵ بار در روز از سبزیجات و میوه های لاغر کننده استفاده کنید

·        مواد غذایی غنی از فیبر مانند جو، لوبیا، عدس و دیگر حبوبات و دانه ها در وعده های غذایی خود بگنجانید

·        مواد غذایی نشاسته دار مانند نان و برنج را در وعده ی روزانه مصرف کنید. این مواد دارای کربوهیدرات هستند و باید حدود یک سوم از هر وعده ی غذایی را تشکیل دهند.

·        مصرف غذاهای چرب و شیرین، غذاهای فست فودی، کیک ها، شیرینی ها و نوشابه ها گازدار را کم کنید.

·        به مقدار غذایی که در هر وعده برای خود نظر می گیرید نگاهی بیندازید و علاوه بر این سعی کنید حساب تعداد و نوع میان وعده های مصرفی خود را داشته باشید.

آیا شیردهی باعث کاهش وزن می شود؟

بله، شیردهی به شما کمک می کند که دوباره اندامتان متناسب شود. اما باید این را در نظر داشته باشید که برای کاهش وزن همیشه یک قانون اصلی وجود داردبیش از حد کالری مصرف نکنید، مواد غذایی سالم بخورید و فعالیت داشته باشید. شما می توانید در این دوران از رژیم شیردهی هم استفاده کنید..

چه زمانی اندام من به حالت عادی بر می گردد؟

اگر احساس کردید بیشتر از ۹ ماه طول کشیده و شما به وزن دلخواهتان نرسیده اید، خیلی به خودتان سخت نگیرید. فقط سعی کنید که یک برنامه برای خودتان تنظیم کنید تا بتوانید در اولین سال تولد فرزندتان به وزن دلخواهتان برسید. چون شما در دوران شیردهی هستید باید همه مواد غذایی را به بدنتان برسانید اما غذاها و روش های افزایش وزن اجتناب کنید.

بهترین روش های سفید کردن دندان

>>> تاریخ انشتار پست :1401/2/7

تغییر رنگ دندان‌ها و زرد شدن آن‌ها از مشکلاتی است که اغلب افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و سعی در ‌‌حل این مشکل دارند. سفید کردن دندان هم با روشهای خانگی و هم در مطب  توسط  دندانپزشک انجام می‌شود. برای داشتن دندا‌ن‌های سفید و لبخندی زیبا و رفع تغییر رنگ آن‌ها می‌توانید از روش‌های که در این مقاله معرفی می‌کنیم،  استفاده کنید.

علت تغییر رنگ دندان‌ها چیست؟

دندان‌ها به مرور زمان درخشندگی خود را به دلایل مختلفی از دست می‌دهد و این دلایل عبارتند از:

·        استفاده از فرآورده های رنگی (غذا،نوشیدنی و سایر مواد مصرفی)

·        تیره شدن دندان ها بر اثر بالا رفتن سن

·        پوسیدگی دندان

·        عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

·        به وجود آمدن تغییرات در بخش داخلی دندان

·        فاکتورهای ژنتیکی ( ممکن است پایه و ساختار دندان به طور ژنتیکی مایل زرد باشد)

·        مصرف برخی از دارو‌ها

حفظ بهداشت دهان و دندان

حفظ بهداشت دهان و دندان مهمترین کاری است که یک فرد می تواند برای کاهش زرد شدن دندان انجام دهد. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم از مینای دندان محافظت می کند، مانع از پوسیدگی لثه می شود و لکه ها را از بین می برد.

سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی

اگر می‌خواهید نتیجه‌ی بهتری بدست بیاورید و به صورت اصولی و موثر دندان‌های خود را سفید کنید باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

درمان تغییر رنگ دندان‌ها توسط دندانپزشک به دو روش انجام می‌شود و اصطلاحا به آن بلیچینگ می‌گویند.

·        سفید کردن در خانه

·        سفید کردن در مطب

بلیچینگ یا سفید کردن دندان در خانه

 ژل یا مواد بلیچینگ را به اندازه ای که دندانپزشک به شما می‌گوید درون قالب گذاشته و از آن استفاده کنید. این روش نیاز به صبر و حوصله دارد زیرا غلضت مواد مصرفی کم است و در هر بار استفاده نیاز است که 2  ساعت قالب روی دندان شما بماند. بلیچینگ دندان در خانه، نیاز به یک مدت زمان دو هفته‌ای دارد.

 بلیچینگ در مطب

در این روش برای سفید کردن دندان، دندانپزشک یک بند پلاستیکی روی دندانها قرار می‌دهد تا از لثه‌ها محافظت کند و ماده‌ی سفید کننده دندان با غلظت تقریبا زیاد بر روی دندان‌ها قرار می‌دهد و سپس یک نور یا همان لیزر بر روی دندان‌ها تابیده می‌شود تا مواد شیمیایی را فعال کند. نور باعث افزایش سرعت واکنش محصول سفید کننده می‌شود و تغییر رنگ صورت می‌گیرد.

منبع: www.zhaleimplant.ir