درمان خارش ابرو پس از کاشت

>>> تاریخ انشتار پست :1401/8/3

کاشت ابرو امروزه به عنوان یک روش موثر و معتبر در زمینه بهبود زیبایی چشم و ابرو شناخته می ‌شود. این روش به شما اعتماد به نفس بیشتری می ‌دهد و تاثیر مثبتی بر روی روان شما دارد. پس از انجام این عمل زیبایی، خارش ابروها بعد از کاشت ممکن است به وجود آید. این خارش معمولا همراه با ظهور دلمه ‌های جدید موی ابرو شروع می‌ شود و نیازی به نگرانی خاصی ندارد و جزو عوارض کاشت ابرو است. این خارش عمدتا به مرور زمان بهبود می‌ یابد و ۵ تا ۷ روز طول می کشد.

درمان خارش ابرو

در ادامه به توصیه‌ هایی که می ‌توانند به کاهش خارش ابرو بعد از کاشت کمک کنند اشاره خواهیم کرد:

·        استفاده از اسپری حاوی آب و آلوئه‌ورا در منطقه کاشته شده و لوسیون آلوئه‌ورا در ناحیه اهدا کننده می ‌تواند به سرعت بهبودی را تسریع کرده و مقدار خارش را کاهش دهد.

·        اگر خارش بسیار شدید است و نمی ‌توانید از خاراندن آن پرهیز کنید، ناحیه مورد نظر را به آرامی و ملایم با گاز استریل یا دستمال مرطوب لمس کنید. اطمینان حاصل کنید که ناخن‌ هایتان به ناحیه کاشت موها برخورد نکند و از فشار انگشتانتان بر روی ناحیه کاشت خودداری کنید.

·        استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد خارشی که توسط پزشک تجویز شده (مانند آنتی هیستامین) می ‌تواند به شدت به کاهش خارش کمک کند.

·        محلول‌ ها، مرطوب ‌کننده‌ ها و لوسیون ‌هایی که پزشکان پس از اینگونه عمل زیبایی توصیه می‌ کنند، می‌ توانند خارش را تسکین دهند و به بهبودی کمک کنند.

·        در نهایت، به یاد داشته باشید که خارش پس از کاشت ابرو عارضه ‌ای طبیعی است و در اکثر موارد قابل مدیریت است. اگر خارش به طور غیرمعمول شدید باشد یا با مشکلات دیگری همراه باشد، به پزشک خود مراجعه کنید.

پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

در فرآیند کاشت ابرو، به طور کلی، فولیکول ‌های مو از منطقه اهدا کننده جمع ‌آوری می ‌شوند و این عمل باعث ایجاد سوراخ ‌های کوچک در ناحیه اهدا کننده (بانک مو) و تشکیل لخته ‌های خون می ‌شود. این اتفاقات باعث پوسته‌ پوسته شدن پوست و خارش می‌ شوند. میزان و مدت زمان پوسته شدن و خارش ابرو بعد از کاشت در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. زمان پوسته ‌پوسته شدن ابرو بعد از کاشت به عوامل مختلفی به ویژه تغذیه و مراقبت‌ های لازم بستگی دارد. با توجه به مراقبت ‌های مناسب و توجه به تغذیه، می ‌توانید تا حد زیادی مدت زمان و شدت این خارش و پوسته ‌پوسته شدن آن را کاهش دهید. در واقع، در بسیاری از افراد، این عوارض به شدت کاهش می‌ یابد و حتی قابل مشاهده نیست.

در صورتی که علائم غیر عادی و شدیدی پس از کاشت ابرو تجربه کردید و بهبود در مدت زمان معقولی رخ نداد، حتما با پزشک خود تماس بگیرید و مشکلات را با او مطرح کنید. افرادی که خشکی پوست و پوسته‌ پوسته شدن شدیدی را تجربه می ‌کنند، ممکن است موفقیت در کاشت مو ضعیف ‌تر باشد. با این حال، به یاد داشته باشید که این اتفاقات به طور عمومی طبیعی هستند و با انجام مراقبت ‌های اولیه و پیگیری ‌های مناسب، نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت.

منبع: zibaieclub.ir

نظرات در رابطه با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :
متن دیدگاه :